CANISTERAPIA

ČO TO JE?


Terapia, ktorá využíva pozitívne účinky psa na človeka. Prítomnosť psíka slúži ako obrovská pozitívna motivácia, podpora pri rôznych formách terapií: nácvik jemnej a hrubej motoriky, rehabilitácie, liečenie fóbií a úzkostí, rôznych formách narušenej komunikačnej schopnosti, psychoterapie a pod.NA ČO SLÚŽI V PRAXI?


Canisterapia ma overené účinky pri:


Vhodná je najmä pre deti, seniorov a ZŤP.ZÁSADY


Pri styku klienta s canisterapeutickým tímom (psovod, pes) treba dodržiavať určité zásady: canisterapia je dobrovoľná z oboch strán/klient, canisterppeutický tím) a prebieha pod dozorom osoby, ktorá je zodpovedná za klienta. Príp. ďalšie.CANISTERAPIA A MY


Rosi a ja sa canisterapii venujeme od roku 2014, kedy sme prvý krát spravili canisterapeutické skúšky, ktoré si pravidelne obnovujeme. V tejto oblasti sa neustále vzdelávam(e) pomocou seminárov, workshopov, videí, literatúry a rôznych študií. V prípade potreby priebeh určitých aktivít takisto konzultujem s fyzioterapeutkou a logopedičkou.

Zameriavame sa hlavne na terapeutické aktivity za asistencie psov s prvkami edukácie.
Naša hlavná cieľová skupina sú deti od 6tich rokov, seniori a telesne postihnutí, ale s radosťou a empatiou pracujeme s každým klientom.

Canisterapiu vykonávame aj v MŠ, ZŠ, DSS a detských domovoch.
Podľa dohody môže byť canisterapia individuálna / skupinová.Ak máš záujem alebo chceš vedieť viac, neváhaj a kontaktuj ma!