< SPÄŤ

CANISTERAPEUTICKÝ ŠPECIÁL PLNÝ AKTIVÍT

Čo plánujeme alebo Canisterapeutický seminár
Seminár bude rozdelený na 3 jednotlivé časti :
1) teória canisterapie
Spolu sa pozrieme na pojmy a témy ako: živelná / riadená canisterapia, metódy canisterapie, vhodní klienti na canisterapiu, aký pes je vhodný na canisterapiu, reč tela psa, kedy a v čom canisterapia pomáha, welfare zvierat, vyhorenie canisterapeutického psa, ako tvoriť canisterapeutickú hodinu atď.

2) aktivity za asistencie psa zamerané na prácu s telesne znevýhodnenými klientmi
Časť plná tipov na aktivity s telesne znevýhodnenými klientmi, ktorý sú na vozíčku. Zameriame sa o.i. na aktivity za asistencie psa, ktoré podporujú jemnú motoriku.

3) aktivity za asistencie psa zamerané na prácu a hry so školákmi
Ukážeme a vyskúšame si rôzne hry a aktivity za asistencie psa pre (nielen) deti školského veku. Budeme sa tu sústrediť hlavne na aktivity, ktoré klientom zvyšujú sebavedomie (a tým odstraňujú mnohé prejavy tzv. „problémového správania“) , aktivity, pri ktorých sa za asistencie psa takisto niečo naučia, zrelaxujú či naopak zaktivizujú.

Semináru sa môže zúčastniť každý, bez ohľadu na to, či už canisterapiu vykonáva prakticky alebo o nej počuje prvý krát.
Seminár bude obsahovať prezentácie, teoretický výklad, video z praxe, názorné praktické ukážky aktivít (aj polohovania) a takisto aj ukážku rôznych canisterapeutických pomôcok.

Tejto akcie sa môžete zúčastniť ako aktívny účastník (so psom) , prípadne ako divák. Seminár bude prebiehať vo vnútorných priestoroch Nadácie Horský park (Lesná 1, Bratislava) dňa 8.4.2017..
Prihlásiť sa môžete tu.


Pre viac informácii ma kontaktujte na mail: monyrosiinfo@gmail.com

Pridané dňa: 19 March 2017